پنجره دوجداره آلومینیومی: این نوع از پنجره ها از زمان قدیم تا زمان حال استفاده می شوند.و طرفداران زیادی از زمان های گذشته داشتند.در گذشته پنجره های آلومینیومی با بهره گیری از میلگرد داخل پروفیل به هم وصل می شدند.و معمولا در آن ها از شیشه های تک جداره استفاده می شد،به مرور با گذشت زمان و پیشرفت دنیای در و پنجرهای نرمال  به بازار عرضه شد.

پنجره دوجداره آلومینیومی | پنجره ترمال بریک | دراج

درب و شیشه پنجره های آلومینیوم جدید قابلیت دوجداره شدن را داشتند، پنجره های آلومینیومی نرمال معایب زیادی داشتند و دوجداره داره کردن آن ها تغییر خاصی در کاربرد پنجره نداشت چراکه خود پروفیل عایق نبود این مشکل موجب تولید پروفیل و مقطع های جدید شد و پنجره آلومینیومی ترمال بریک تولید شدند .

پروفیل های آکپایخرید پنجره آلومینیومی | فروش در و پنجره دوجداره | دراج

پروفیل ترمال به عنوان یک پروفیل نو در ایران شناخته شده است و نسبت به پروفیل های دیگر قیمت بالاتر  و کیفیت بالا تری را برخوردار است،نصب توری های پلیسه روی پنجره های آلومینیومی به راحتی انجام می شود.

مزایای پنجره آلومینیومی

از مزایای این پنجره می توان به موارد زیر اشاره کرد

پروفیل پنجره آلومینیومی ترمال بریک از مواد طبیعب ساخته شده وبه محیط زیست آسیبی نمی رساند

این پنجره مقاومت بالایی مقابل خوردگی و زنگ زدگی دارا می باشد

این پروفیل ها مقاومت زیادی مقابل عنصرهای جوی دارند

پروفیل های پنجره آلومینیومی تنوع رنگ زیادی دارد و شما میتوانید مطابق سلیقه خود محصولتان را انتخاب  نمایید.

قابلیت خمکاری و تولید در اشکال مختلف را دارند

به دلیل مقاومت بالا و عدم انعطاف پذیری قابلیت تولید پنجره در ابعاد بزرگتر از حد نرمال را دارد

پروفیل های آلومینیومی بعد از پی وی سی بیشترین استفاده را در ساخت درب و پنجره دارند.

نسبت به دیگر پنجره ها هزینه نگهداری و تعمیر بیشتری دارد.

 انواع پروفیل های مورد استفاده در آلومینیومی

فریم: یکی از پر کاربرد ترین پروفیل های مورد استفاده در چارچوب در و پنجره است.

مولیون: این پروفیل را در ستون افقی و عمودی در چارچوب پنجره آلومینیومی به کار می برند.

ساش یا لنگه: برای ساخت لنگه درب و پنجره ها از این نوع پروفیل استفاده می شوند.

پنجره نرمال بریک

این نوع از پنجرها همانگونه که از نامشان پیدا است،پنجره نرمال و معمولی هستند که در آن ها تنها از شیشه های پنجره دوجداره استفاده می شود و خود پروفیل ها به دلیل ماهیت فلز بودن عایق نمی باشند اما با پیشرفت تکنولوژی ساختار این پنجره ها هم تغییر پیدا کرده است وپنجره های نرمال بریک امروزه تولید و به بازار عرضه شده اند . تفاوت پنجره های ترمال بریک با نرمال در لایه پلی آمیدی هست که در پروفیل های ترمال بریک استفاده شده و نمای داخل و بیرون پروفیل کاملا از هم جدا شده و توسط یک لایه پلی آمید به هم دوخته می شود که همین امر موجب عایق صوتی و حرارتی شدن پنجره های تولیدی با این پروفیل ها می شود .

برای ساخت این پروفیل ها باید از شمش های استاندارد بهره برد.پنجره های آلومینیومی نرمال بریک مقاومت زیادی در برابر نور خورشید دارند و دچار تغییر رنگ نمی شوند.

زمان تغییر دکوراسیون پنجرهای نرمال بریک یا ترمال بریک را با قیمت مطلوبی میتوان فروخت چون این پنجره ها به راحتی بازیافت می شوند؛

این پنجره ها رنگبندی های زیادی دارند وشما میتوانید هر رنگی که مورد نظرتان است را انتخاب کنید.

رنگ پروفیل های آلومینیومی به دوصورت پوردری و انادایزینگ قابل اجرا می باشد.

اجزای مختلف پنجره آلومینیومی

موارد زیر در پروفیل های نرمال و ترمال بریک یکسان است

1.چارچوب

2.پروفیل لنگه

3.پروفیل زهواری

4.یراق آلات

5.پروفیل سری

6.لاستیک های EPDM

ویژگی های پنجره آلومینیومی ترمال بریک

  • ضد زنگ
  • مقاومت بالا
  • ظرافت
  • عایق صوتی و حرارتی
  • عایق رطوبت
  • سازگار با طبیعت
  • قابل استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف
  • ایمنی بالا
  • مقاوم دربرابر آتش
  • و…

تفاوت پنجره ترمال بریک و نرمال بریک

با توجه به توضیحاتی که خدمت شما ارئه کردیم،مشخص است پنجره های ترمال بریک دارای ظاهری شکیل و مناسب برای صرفه جویی در انرژی و باعث سکوت و آرامش افراد می شوند.با خرید این پنجره افراد هزینه کمتری نسبت به پول برق و گاز پرداخت می کنند. زیرا پنجره های ترمال بریک بهترین عایق برای گرما و سرما هستند. اما پنجره های نرمال بریک که از قدیم تا به امروز پیشرفت زیادی را تجربه کرده اند و دیگر نقطه ضعف های پنجره های قدیمی را ندارند و این موضوع یاعث محبوبیت این پنجره ها از همه لحاظ شده است و تنها ایراد این نوع پروفیل عایق سرما و گرما نمی باشد.

باز شو های مختلف درب و پنجره های آلومینیومی

پنجره های ترمال بریک هیچ محدودیتی از نظر بازشو ندارند. و ابعاد های بزرگ با بازشوهای بزرگ با این نوع پروفیل قابل تولید می باشد.ما در این نوشتار به چند دسته ازاین باز شو ها اشاره می کنیم.

تک حالته

این نوع از باز شو ها از یک طرف به طور افقی باز و بسته می شوند. این باز شو معایبی نیز  دارند مثلا هنگام باز شدن فضای زیادی را دربر میگیرند،به همین دلیل نباید از این نوع بازشو ها درمکان هایی با فضای کم نمی توان استفاده کرد اما این نوع از باشو معمول ترین و پرکاربردترین نوع پنجره می باشد که این یراق آلات از قیمت ارزانتری نسبت به سایر بازشو ها در بازار برخوردار هستند.

دوحالته

این نوع از پنجره ها هم در راستای محور افقی و هم در راستای عمودی قابل باز شده هستند به عبارتی دیگرهم از کنار و هم از بالا باز و بسته می شوند. یراق آلات پنجره به صورتی عمل می کند که وقتی پنجره را می بندیم هر دو طرف باز شو پنجره مورد فشار قرار می گیرند و پنجره را به صورت کامل عایق بندی می کنند. این نوع از یراق آلات به دلیل دوجهت بازشدن نسبت به تک حالته قیمت بیشتری دارد و پس از پنجره تک حالته پر مصرف ترین یراق پنجره در بازار می باشند.

کشویی

فضای کمی را اشغال میکنند ولی به خاطر کشویی بودن که نیاز به غلطک جهت حرکت کردن دارد و قرار گرفتن دو لنگه باز شو آنها روی یک ریل بالا و پایین این پنجره ها کمی باز شده و عایق بندی آن نسبت به لولایی ضعیف تر هستند.

فرانسوی

پنجره ای زیبا و پر کاربرد است وبه خاطر باز شدن دولنگه که بر خلاف هم باز و بسته می شوند و هنگام باز کردن هردو لنگه ما دید کاملی نسبت به محیط داریم،این پنجره ها به خاطر کیفیت بالایی که در هنگام تولید دارند عایق بندی مناسبی را نیز دارا می باشند بیشتر در مکان هایی که نیاز به فضای بازشو زیادی دارند امکان طراحی و اجرا دارد و بیشتر به حالت در فرانسوی مورد استفاده قرارد می گیرد.

فولوکس واگنی

پنجره های فولکس واگنی مشابه درب ماشی های فولکس واگنی باز می شود و به همین دلیل به این اسم معروف است از دلیل محبوبیت این پنجره ها می توان به این اشاره کرد که هم شیشه های با ابعاد بزرگ روی این پنجره ها قابل نصب است و اینکه قابلیت داشتن لنگه های بزرگ با این نوع از یراق وجود دارد، این پنجره تحمل وزن بالایی دارد و علاوه بر این ویژگی عایق بندی مناسب را دارا می باشد.

برای اطلاعات بیشتر روی قیمت پنجره دوجداره upvc کلیک کنید.